Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Catering dla firm i nie tylko. Co oferują firmy cateringowe?
(2019-11-26)

 

catering2611.png

Smaczne i zróżnicowane dania podane w elegancki sposób, ale także posiłki dietetyczne. Co obecnie mogą zaoferować swoim klientom firmy cateringowe?

Nie każdy z nas ma czas na to, aby samodzielnie przygotować posiłek. Czasami nie jest to możliwe, ponieważ nie do dyspozycji nie ma odpowiedniego zaplecza lub też liczba dań do przyszykowania jest zbyt duża. Wówczas najlepszym rozwiązaniem może być catering oferowany przez profesjonalne firmy cateringowe.

Czym jest catering? Kiedy wybierany jest najczęściej? Jakie są główne zalety korzystania z obsługi cateringowej? Czy ma ona jakieś wady? W końcu, jak wybrać najlepszy catering? Sprawdź to już teraz!

 
Co kryje się pod słowem „catering”?

Termin „catering” stosowany jest obecnie do opisu różnego rodzaju usług. Łączy je jednak wspólny mianownik, a mianowicie przygotowywanie posiłków przez firmę zewnętrzną, a następnie dostarczenie ich pod wskazany adres.

Najczęściej catering wybierany jest na różnego rodzaju przyjęcia, w tym na te firmowe oraz prywatne. Wtedy organizator może zaserwować swoim gościom wyśmienite posiłki w praktycznie każdym miejscu – także tam, gdzie nie ma dostępu do kuchni.

Również catering jako usługa wybierany jest przez różne placówki, na przykład szkoły czy przedszkola. Wówczas firma oferująca catering zastępuje stołówkę i przygotowuje dania dla dzieci i dostarcza je na miejsce.

Także dzisiaj coraz większym zainteresowaniem wyróżnia się catering dietetyczny, czyli inaczej diety pudełkowe. Tego typu catering polega na systematycznym dostarczaniu do klienta przygotowanych dań dietetycznych, odpowiadających jego indywidualnym wymaganiom, na przykład zapotrzebowaniu kalorycznemu, stanowi zdrowia, gustowi.

Zatem catering to pełna gama usług dla klientów. Skupmy się jednak na jednym jego aspekcie, a mianowicie na obsłudze imprez. Kiedy catering będzie najlepszym rozwiązaniem?

 
Catering – na przyjęcia biznesowe i prywatne

Obsługa cateringowa może być doskonałym wyborem na różnego rodzaju wydarzenia – zarówno te dla firm, jak również dla osób prywatnych.

W sferze biznesowej catering wybierany jest zarówno na wydarzenia większego, jak i mniejszego formatu, te krótkie i mogące trwać nawet całą noc.

Catering firmowy polecany jest na:

    szkolenia
    konferencje
    akcje promocyjne
    imprezy integracyjne
    pikniki firmowe
    przyjęcia świąteczne
    lunche biznesowe
    spotkania jubileuszowe
    premiery
    otwarcia
    targi
    i inne eventy

Również catering będzie bardzo dobrym wyborem na wydarzenia prywatne, na przykład na urodziny, imieniny, na przyjęcia weselne czy też na rocznice. Doskonale sprawdzi się wtedy, gdy nie chcemy lub nie mamy możliwości przyszykowania dań we własnym zakresie – wówczas pyszne menu będzie dostarczone w wyznaczonym czasie w każde miejsce!
 
Catering – pyszne posiłki dla każdego gościa

Firmy świadczące catering mogą posiadać w swoim menu nawet kilkaset typów różnych dań. W związku z tym każdy z klientów może wybrać takie posiłki, które doskonale sprawdzą się na dan wydarzenie!

Oferta menu obejmować może między innymi tradycyjne i chętnie wybierane dania kuchni polskiej, ale również pyszne danie innych typów, na przykład z kuchni azjatyckiej, greckiej, włoskiej czy hiszpańskiej.

Najczęściej catering posiada formę małych przekąsek, które serwowane są na wspólnym stole, tak zwanym stole szwedzkim. Do dyspozycji gości są wtedy talerzyki, na które można nałożyć sobie serwowane dania.

Wybrane firmy prowadzące catering mogą zaproponować swoim klientom także obsługę kelnerską. Taka obsługa polega wówczas na serwowaniu posiłków przez elegancko ubranych kelnerów, którzy następnie zbiorą talerze ze stołów. To idealna propozycja na bardziej prestiżowe imprezy, na przykład na bankiety.

Dodatkowo, firmy cateringowe mogą zaoferować klientom dostęp do innych usług – wynajem mebli eventowych i zastawy stołowej, wynajem sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego, a nawet scen.

Chcesz wybrać dobry catering w Krakowie? Skorzystaj z oferty firmy Gastro-Tour-Serwis Kraków, która posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie cateringu na rynku małopolskim.